Gmail sizi kimlik avı dolandırıcılıklarına karşı korumak istiyor

Kimlik avı e-postaları denilen bankacılık, alışveriş ve e-posta şifrelerini deneyecek ve çalacak. Bu e-postalar, kendilerini gizlediğinden, meşru gönderenlerden geldiğini ve çoğunlukla PayPal hesabınızda olağan dışı bir etkinlik olduğunu fark ettik. Dolandırıcıların nihai amacı, parolalarınızı ve giriş bilgilerinizi almaktır. Google’ın Gmail uygulaması şimdi çok geç olmadan dolandırıcıları bulmanızda size yardımcı olmayı düşünüyor.  Gmail sizi kimlik avı dolandırıcılıklarına karşı korumak istiyor

Android için Gmail sonunda bir kimlik avı uyarısı uyguladı. Daha önce, e-posta kullanıcıları meşruyu hileli e-postalardan, web sitelerinden ve indirmelerden ayırmak için kendi yeteneklerine ve becerilerine bağımlıydı. Yeni sistem, şüpheli bağlantıları açmanızı önlemek için tasarlandı. Bunun yerine, tam ekran bir uyarı görüntülenir.

İronik olarak, Google kendisi bir kimlik avı dolandırıcılığının en yeni kurbanıydı. En son e-posta aldatmacası, daha sonra e-posta adreslerinizi okumak için izninizi isteyen bir Google Dokümanı gibi davranıyordu. Dolayısıyla, aldatmaca tüm iletişim listenize yayılmıştır.

Bu Gmail güncellemesi daha iyi bir zamanda gelmiş olamaz. İlginçtir, önceki sistemin başına geçer. Daha önce, e-postaları dolandırıcılık veya sahtekârlık olarak bildirmeniz gerekiyordu. Artık işaretli e-postaları tanımlamalı ve işaretlemelisiniz.

Özellikle akıllı telefonlarda, kullanıcıların dolandırıcılık girişimini ciddi bir e-postadan ayırt etmeleri daha da zorlaşmaktadır. Çoğu zaman, URL’ye yalnızca daha yakından bakmak, gerçek ve sahte arasında ayrım yapmanıza olanak tanır (bu da bir garanti değildir), ki bu her zaman mobil cihazda yapılacak en kolay şey değildir. Güvenlik uygulamaları, aynı zamanda, yeterli koruma sağlamaz; çünkü dolandırıcılar, güvenlik şirketlerinden bir adım önde olma eğilimindedir.

Daha önce buna benzer bir  e-posta aldınız mı? Böyle dolandırıcılıklardan kendinizi nasıl korursunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gmail sizi kimlik avı dolandırıcılıklarına karşı korumak istiyor için yorumda bulun

    Gmail sizi kimlik avı dolandırıcılıklarına karşı korumak istiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gmail sizi kimlik avı dolandırıcılıklarına karşı korumak istiyor için ilk yorumu yapabilirsin.