Gmail Bildirimleri Çalışmıyor

Gmail Bildirimleri Çalışmıyor Gmail, eski bir Gmail uygulaması nedeniyle bildirim göstermeyebilir. Ayrıca, Gmail uygulamasının veya telefon ayarlarınızın yanlış yapılandırılması (güç tasarrufu modu vb. Gibi) da tartışılan soruna neden olabilir.

Etkilenen kullanıcı, Gmail uygulaması için bildirimleri almadığında (uygulama arka plandayken) hatayla karşılaşır. Sorunun iOS ve Android sürümlerinde ortaya çıktığı bildiriliyor.

Gmail bildirimleri sorununu çözmek için çözümlere geçmeden önce, telefonunuzun yeterli depolama alanına sahip olduğundan emin olun. Ayrıca, telefonunuzun saat diliminin doğru olduğundan emin olun (otomatik saat dilimini devre dışı bırakmanız gerekebilir).

1.Çözüm: Gmail Uygulamasını En Son Sürüme Güncelleyin

Google, bilinen hataları düzeltmek ve yeni teknolojik gelişmeleri karşılamak için Gmail uygulamasını düzenli olarak günceller. Gmail uygulamasının eski bir sürümünü kullanıyorsanız, Gmail’in tüm özelliklerinin kullanılamaması nedeniyle, elinizde bulunan hatayla karşılaşabilirsiniz.

Bu senaryoda, Gmail uygulamasını en son sürüme güncellemek (uyumluluk sorunları ortadan kaldırılacaktır) sorunu çözebilir. Örnek olarak, bir Android telefondaki Gmail uygulamasının güncelleme sürecinde size rehberlik edeceğiz.

 1. Google Play Store’u başlatın ve ardından hamburger simgesine benzer (ekranın sol üst tarafına yakın) dokunarak menüsünü açın.
 2. Şimdi Uygulamalarım ve Oyunlarım üzerine dokunun ve ardından Yüklü sekmesine gidin.
 3. Ardından Gmail’i bulun ve üzerine dokunun.
 4. Şimdi Güncelle düğmesine dokunun (bir güncelleme varsa) ve ardından Gmail bildirimlerinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Çözüm 2: Telefonunuzun Güç Tasarruf Modunu Devre Dışı Bırakın

Birçok mobil kullanıcı, telefonlarının pil süresini artırmak için telefonlarının güç tasarrufu modunu etkinleştirme eğilimindedir. Ancak bu özellik, telefonunuzun birçok işleminin (Gmail dahil) çalışmasını (temel telefon işlemleri hariç) sınırlandırır ve bu nedenle sorunun ortaya çıkmasına neden olur. Bu senaryoda, güç tasarrufu modunu devre dışı bırakmak bildirim sorununu çözebilir.

 1. Bildirimler tepsisini açmak için ekranınızın üstünden aşağı kaydırın.
 2. Şimdi ” Pil Tasarrufunu Kapat ” a (“Pil tasarrufu açık” bildiriminin altında) dokunun ve ardından bildirimlerin Gmail için normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

3. Çözüm: Telefonunuzun Veri Tasarrufunu Devre Dışı Bırakın

Veri tasarrufu özelliği hücresel verilerin arka planda kullanımını kısıtlamak için kullanılırken, Gmail’in rutin işlemini tamamlamak için arka planda senkronizasyon gerekir. Veri kaydetme özelliği etkinse Gmail bildirimleri gösterilmeyebilir. Bu senaryoda, Veri Tasarrufu özelliğini devre dışı bırakmak sorunu çözebilir. Açıklama için, bir Android telefon için veri tasarrufunu devre dışı bırakma sürecinde size rehberlik edeceğiz.

 1. Telefonunuzun Ayarlarını başlatın ve Hücresel Ağ Ayarlarını açın.
 2. Şimdi Veri Kullanımı’na ve ardından Veri Tasarrufu’na dokunun.
 3. Ardından, anahtarını kapalı konumuna getirerek Veri Tasarrufu seçeneğini devre dışı bırakın.
 4. Veri Tasarrufu özelliğini devre dışı bıraktıktan sonra, Gmail’in bildirim hatasından arınmış olup olmadığını kontrol edin.

4.Çözüm: Gmail için Pil Optimizasyonunu Devre Dışı Bırakın

Pil optimizasyonu, telefonunuzun pil süresini artırmak için kullanışlı bir özelliktir. Bununla birlikte, bu özellik, arka planda muaf olmayan tüm işlemlerin işlemlerini kısıtlar ve bu nedenle, soruna neden olabilir. Bu senaryoda, Gmail için pil optimizasyonunu devre dışı bırakmak sorunu çözebilir.

 1. Telefonunuzun Ayarlarını başlatın ve ardından Pil / Pili Yönet’i açın.
 2. Şimdi Pil Optimizasyonu’na dokunun.
 3. Sonra geçiş Ekran İçerik için Tüm Uygulamalar.
 4. Şimdi Gmail’e ve ardından Optimize Etme’ye dokunun.
 5. Ardından telefonunuzu yeniden başlatın ve yeniden başlattıktan sonra, Gmail’in bildirim hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

5. Çözüm: Gmail Ayarlarında ‘Her İleti İçin Bildir’ Seçeneğini Etkinleştirin

Gmail uygulamasının ayarlarında Her İleti İçin Bildir seçeneği etkin değilse Gmail bildirimlerini alamayabilirsiniz . Bu bağlamda, söz konusu Gmail seçeneğini etkinleştirmek bildirimlerinizin hemen çalışmaya başlamasını sağlayacaktır.

 1. Gmail uygulamasını başlatın ve hamburger simgesine (ekranın sol üst köşesine yakın) dokunun.
 2. Şimdi Ayarlar’a ve ardından sorunlu hesaba dokunun.
 3. Ardından Gelen Kutusu Bildirimleri’ne dokunun.
 4. Şimdi Her İleti için Bildir seçeneğini etkinleştirin ve ardından Gmail için bildirimlerin normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Diğer etiketlerle ilgili sorunlar yaşıyorsanız ancak birincil etiket için bildirimler düzgün çalışıyorsa, bildirim almak istediğiniz her etiket için Her Mesaj için Bildir’i etkinleştirmeniz gerekir.

 1. Gmail uygulamasının Ayarlarını açın ve ardından sorunlu hesaba dokunun (yukarıda anlatılan 1. ve 2. adımları uygulayın).
 2. Şimdi Etiketleri Yönet’e (Bildirimler altında) ve ardından bildirim almak istediğiniz etiketlerin herhangi birine (örneğin Sosyal) dokunun.
 3. Ardından kutusunu işaretleyerek Etiket Bildirimleri seçeneğini etkinleştirin.
 4. Şimdi, kutusunu işaretleyerek Her Mesaj için Bildir seçeneğini etkinleştirin.
 5. Bildirim almak istediğiniz tüm etiketler için bildirimleri etkinleştirmek için işlemi tekrarlayın ve ardından Gmail bildirimlerinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

6.Çözüm: Gmail Bildirim Düzeyini ‘Tümü’ olarak değiştirin

Gmail ayarlarındaki bildirim düzeyi Yüksek Öncelik veya Kapalı olarak ayarlanmışsa , mevcut bildirimlerin görüntülenmemesi sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu bağlamda, Gmail uygulamasının ayarlarında bildirim düzeyini tümü olarak değiştirmek bildirim sorununu çözebilir. Açıklığa kavuşturmak için, bir Android telefon süreci boyunca size rehberlik edeceğiz.

 1. Gmail uygulamasını başlatın ve ardından hamburger simgesine (ekranın sol üst köşesine yakın) dokunun.
 2. Şimdi, menüde Ayarlar’a ve ardından sorunlu hesaba dokunun.
 3. Şimdi Bildirimler’e ve ardından Tümü’ne dokunun.
 4. Ardından , telefonunuzu yeniden başlatın ve yeniden başlattıktan sonra, Gmail Bildirimlerinin normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

7. Çözüm: Telefon Ayarlarınızda ‘Tüm Bildirim İçeriğini Göster’ Seçeneğini Etkinleştirin

Telefonunuzun ayrıca kendi bildirim yönetimi ayarları vardır. Bildirimler, telefonunuzun bildirim ayarlarında devre dışı bırakılırsa Gmail bildirimleri açılmayabilir. Açıklamak için, bir Android telefonun bildirim ayarlarını etkinleştirme sürecinde size rehberlik edeceğiz.

 1. Telefonunuzun Ayarlarını başlatın ve ardından Bildirimleri (veya Bildirimleri) Yönet öğesini açın.
 2. Şimdi LockScreen’de Bildirimler’e dokunun.
 3. Ardından Tüm Yeni Bilgileri Sor ve İçeriği Gizle (veya Tüm Bildirim İçeriğini Göster ) seçeneğini etkinleştirin.
 4. Şimdi telefonunuzu yeniden başlatın ve yeniden başlattıktan sonra, Gmail bildirimlerinin normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
 5. 3. adımda söz konusu seçenek zaten etkinleştirilmişse, Bildirimleri Hiç Gösterme seçeneğini etkinleştirin ve telefonunuzu yeniden başlatın.
 6. Yeniden başlattıktan sonra, Tüm Yeni Bilgileri Sor ve İçeriği Gizle (veya Tüm Bildirim İçeriğini Göster ) seçeneğini etkinleştirin ve ardından Gmail bildirimlerinin normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Çözüm 8: Telefon Ayarlarında Gmail Sync’i etkinleştirin

Telefonunuz arka planda Gmail, Drive vb. Gibi farklı hizmetleri senkronize eder. Senkronizasyon kapatılırsa, Gmail kendi kendine yenilenmez ve uygulamayı manuel olarak açmanız gerekir. Bu senaryoda, telefonun ayarlarında Gmail senkronizasyonunu etkinleştirmek bildirim sorununu çözebilir. Örnek olarak, bir Android telefon için Gmail senkronizasyonunu etkinleştirme sürecinde size rehberlik edeceğiz.

 1. Gmail uygulamasını başlatın ve hamburger simgesine (ekranın sol üst köşesine yakın) dokunun.
 2. Şimdi Ayarlar’a ve ardından sorunlu hesaba dokunun.
 3. Ardından dikey üç noktaya (ekranın sağ üst köşesine yakın 3 dikey nokta) ve Hesapları Yönet’e dokunun.
 4. Şimdi e-posta sağlayıcınıza (örneğin Google) dokunun.
 5. Ardından, anahtarını açık konuma getirerek Gmail senkronizasyon seçeneğini etkinleştirin.
 6. Şimdi telefonunuzu yeniden başlatın ve yeniden başlattıktan sonra, Gmail bildirimlerinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Çözüm 9: Sorunlu Hesapta Yeniden Oturum Açın

Telefonun ayarlarındaki e-posta hesabıyla ilgili girişler bozuksa, sorun göstermeyen bildirimlerle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, sorunlu e-posta hesabından çıkış yapmak ve ardından tekrar oturum açmak sorunu çözebilir.

 1. Gmail uygulamasını başlatın ve ardından hamburger simgesine dokunun (ekranın sol üst köşesine yakın)
 2. Şimdi, menüde Ayarlar’a dokunun.
 3. Ardından sorunlu e-posta hesabına dokunun .
 4. Şimdi ekranın sağ üst köşesine yakın dikey üç noktaya (3 dikey nokta) ve ardından Hesapları Yönet’e dokunun.
 5. Ardından, Hesaplar menüsünde e-posta sağlayıcınıza (örn. Google) dokunun.
 6. Şimdi sorunlu hesaba dokunun.
 7. Ardından Diğer düğmesine (ekranın altına yakın) ve Hesabı Kaldır’a dokunun .Hesabı Telefonunuzdan Kaldırma
 8. Hesabı kaldırdıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.
 9. Yeniden başlattıktan sonra, Gmail uygulamasını başlatın ve ayarlarını açın (1. ve 2. adımlar).
 10. Şimdi Hesap Ekle üzerine dokunun ve ardından e-posta adresini Gmail uygulamasına eklemek için bilgilerinizi doldurun.
 11. Sorunlu hesabı ekledikten sonra, Gmail’in bildirim hatasından temiz olup olmadığını kontrol edin.

10.Çözüm: Gmail Uygulamasının Güncellemelerini Kaldırın

Google, güncellemeler aracılığıyla Gmail uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Ancak hatalı güncellemeler, uygulama geliştirme sürecinde yaygın bir sorundur. Mevcut bildirim sorunu, hatalı bir güncellemenin sonucu da olabilir. Bu durumda, Gmail güncellemelerinin kaldırılması sorunu çözebilir. Bu yöntem, etkilenen tüm kullanıcılar için geçerli olmayabilir. Açıklığa kavuşturmak için, bir Android telefon için süreci inceleyeceğiz.

 1. Telefonunuzun Ayarlarını başlatın ve ardından Uygulama Yöneticisini açın .
 2. Ayarlarında Uygulama Yöneticisini Açın
 3. Ardından Gmail’i bulun ve üzerine dokunun.
 4. Şimdi Daha Fazla düğmesine (genellikle ekranın sağ üst veya alt kısmında) ve ardından Güncellemeleri Kaldır’a dokunun.
 5. Güncellemeleri kaldırdıktan sonra, Gmail bildirimleri sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

11. Çözüm: Gmail Uygulamasını yeniden yükleyin

Şimdiye kadar hiçbir şey sizin için işe yaramadıysa, tartışmaya konu olan sorun, Gmail uygulamasının kendisinin bozuk kurulumunun bir sonucu olabilir. Bu bağlamda, Gmail uygulamasını yeniden yüklemek sorunu çözebilir. Örnek olarak, bir Android telefonun süreci boyunca size rehberlik edeceğiz.

 1. Telefonunuzun Ayarlarını başlatın ve ardından Uygulama Yöneticisini açın.
 2. Ardından Gmail’i bulun ve üzerine dokunun.
 3. Şimdi Kaldır düğmesine dokunun ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.
 4. Yeniden başlattıktan sonra , Gmail uygulamasını yeniden yükleyin ve Gmail için bildirimlerin normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Çözüm 12: Telefonunuzu Fabrika Varsayılanlarına Sıfırlayın

Sizin için hiçbir şey işe yaramadıysa, sorun telefonunuzun bozuk işletim sisteminin bir sonucu olabilir. Bu bağlamda, telefonunuzu fabrika varsayılanlarına sıfırlamak sorunu çözebilir. Açıklığa kavuşturmak için, bir Android telefon süreci boyunca size rehberlik edeceğiz.

 1. Android telefonunuzu yedekleyin.
 2. Telefonunuzu fabrika varsayılanlarına sıfırlayın ve umarız Bildirimler sorunu çözülür.

Sizin için hiçbir şey işe yaramadıysa, Google ile iletişime geçmeniz veya Inbox by Google gibi başka bir e-posta istemcisini denemeniz gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. E postama bildirim gelmiyor Gmail Bildirimleri Çalışmıyor için yorumda bulun

  Gmail Bildirimleri Çalışmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gmail Bildirimleri Çalışmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.