Facebook soyad kaldırma

30 sn okuma süresi

Facebook soyad kaldırma Facebook hesabınızı ilk oluşturduğunuzda, adınızı ve soyadınızı yazmanız gerekir. Peki ya sadece adınızı kullanmak istiyorsanız? İyi haber şu ki, soyadınızı gizleyebilirsiniz, ancak bunu yapmak için dilinizi ve gizlilik ayarlarınızı değiştirmeniz gerekecek.

Birçok kullanıcı, gizlilik nedeniyle tek bir adla hesap kullanmayı tercih eder. Facebook , profilinizi kimlerin bulabileceğini, gönderilerinizi kimin görebileceğini, kimin takip ettiğinizi kimin görebileceğini ve daha fazlasını kontrol etmenize olanak tanıyan birçok gizlilik seçeneği sunduğundan bu gerçekten gerekli değil.Facebook’ta adınızı kullanmak istiyorsanız, bu kılavuzdaki talimatları izleyin. Profilinizden soyadınızı çıkardıktan sonra insanların sizi Facebook’ta bulmakta zorlanacağını unutmayın. Üstelik 60 gün boyunca yeni adınızı değiştiremeyeceksiniz.

Soyadımı Facebook’ta Nasıl Gizlerim?

Tamil Dil Ayarlarını Etkinleştir

  1. Facebook web sitesine gidin.
  2. Ardından Ayarlar ve gizlilik’e gidin veya doğrudan Hesap dil ​​ayarlarına gidin.
  3. Tamil’i seçin. Bu, Latin karakterleri kullanmayan bir dildir.
  4. Ardından ad değiştirme sayfasına gidin.
  5. Sadece soyadınızı silin ve yeni ayarları kaydedin.

Facebook’ta bir sonraki oturum açışınızda, “Bu sayfayı Türkçeye çevir” seçeneğini kullanmanız gerekecek.

Bahasa Indonesia Dil Ayarlarını Etkinleştir

İlk yöntem işe yaramadıysa, bir VPN aracı kullanın ve konumunuzu Endonezya olarak ayarlayın. Ardından Facebook’un dil ayarlarına gidin ve Bahasa Endonezya’yı seçin. Ad değişikliği bölümüne tekrar gidin ve ad ayarlarınızı düzenleyin. Nama belakang’a gidin ve soyadınızı silin. Ayarları kaydetmek için Tinjau Perubahan düğmesine basın.

hide-facebook-soyad

Varsayılan dil ayarlarınızı geri yüklemek için ayarlara geri dönün.

⇒ Önemli Not : Facebook’un algoritmaları sonunda bu hileleri kullandığınızı tespit edebilir ve kimliğinizi doğrulamanız istenir. Talep edilen kimliğinizi onaylayamazsanız platform, hesabınızı geçici olarak bile engelleyebilir.

⇒ Eğlenceli Bilgi: Pek çok Endonezyalı’nın yalnızca bir adı vardır ve soy adlarının kullanımı birçok bölgede oldukça nadir olabilir.

Bir Mononym talep edin

Alternatif olarak, doğrudan Facebook ile iletişime geçebilir ve bir tek isim talep edebilirsiniz. Sen gerek özel formu doldurmak ve hem birinci ve Soyadı kutuları için aynı adı kullanın.

Facebook’ta soyadınızı gizlemek mümkündür, ancak dil ayarlarınızı değiştirmeniz ve Tamil’i seçmeniz gerekir. Veya hesap ayarlarınızı düzenlerken konumunuzu Endonezya’da taklit etmek için bir VPN kullanabilirsiniz. Soyadınızı Facebook’ta gizlemenin başka yollarını buldunuz mu? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşa bilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x