En iyi Android telefonlarının bile iPhone kullanıcılarını değiştiremeyecekleri 10 neden

Android işletim sistemi bugüne değin daha zengin özelliklere sahip olmamıştı. Her iki ekosistem, geniş bir üçüncü parti geliştirici grubundan muazzam destek alıyor. Her iki platform da hem uygun fiyatlı cihazlarda hem de muhteşem, premium cihazlarda bulunur. 2017’de, her iki platformda da yanlış gidemiyorsunuz. En iyi Android telefonlarının bile iPhone kullanıcılarını değiştiremeyecekleri 10 neden

Her biri diğerinden daha avantajlıdır ve her biri kendi kullanıcı tabanının büyük bir bölümüyle sevilir. Son birkaç yıldır sayısız çalışmada Apple, her kategorideki marka sadakati ve müşteri deneyimi çizelgelerinde en üst sırada yer alıyor gibidir.

Kullanıcılar, çeşitli nedenlerden ötürü her zaman bir platformdan diğerine geçer. Ancak, Apple CEO’su Tim Cook tarafından paylaşılan verilere göre Android kullanıcıları, iPhone kullanıcılarının Apple’ın platformunda kefeye atılmasından çok daha sık iPhone’a geçtiler. Neden? Öğrenmek için hızlı bir kazma yaptık. En iyi Android telefonlarının bile iPhone kullanıcılarını değiştiremeyecekleri 10 neden

Google Piksel XL anahtarlı bir iPhone kullanıcıları dört ay sonra, geri iPhone gitti neden hakkında yazdı. İlginç bir okundu ve iPhone kullanıcılarına niçin neden Android’den geçtikleri veya Android’e geçiş yapmasını engelleyen şeyleri öğrenmemizi istediler.

İnsanlar akıllı telefon tercihlerini tartışmak için her zaman bize e-posta gönderiyorlardı; bu nedenle, insanlara iPhone’a neden geçiş yaptıklarının ana nedenlerini veya neden iPhone’tan başka bir yere geçiş yapmayı planlamadıklarını hızlı ve kısaca sormalarını istedik.

Bu yazıda, aldığımız 10 en yaygın yanıtı ele alacağız.

Yazılım güncellemeleri: Bu kolayca en çok belirtilen nedendir.

20 Şubat itibariyle, tüm aktif iPhone’ların, iPad’lerin ve iPod touch el bilgisayarlarının% 79’u, geçtiğimiz Eylül ayında halka arz edilen iOS’un en yeni sürümünü iOS 10 çalıştırıyordu.

6 Şubat itibariyle. Aktif Android cihazlarının% 1,2’si geçen Ağustos ayında halka arz edilen Android’in en yeni sürümünü Android 7 Nougat çalıştırıyordu.

Android’in en popüler sürümü, iki yıl önce Kasım 2014’te piyasaya sürülmüş olan Lollipop‘dur. Android’in en yeni sürümü olan Nougat, 2018 yılının sonuna kadar, Android 9,0’un büyük olasılıkla sahip olacağı ulaşamayacak Serbest bırakıldı.

Google, açık kaynaklı ve satıcılara ücretsiz olarak erişebildiği için hızla çoğalan bir platform yarattı ancak yazılım güncellemeleri, onları sonuna kadar sürdürecek kadar çok elden geçmek zorundaydı. Dahası, yalnızca amiral gemisi Android telefonları birkaç yıldır yazılım güncellemelerinin keyfini çıkarıyor; bu da, orta kademe ve giriş seviyesi cihazların, kullanıcıların yeni bir telefona geçmeye hazır olmasından çok önce önemli Android özellikleri olan güncellemeleri almasını genellikle durduracakları anlamına geliyor.

Müşteri desteği. Bu daha büyük bir örnek ve kısa süre önce yazdığımız bir şey. Gezegendeki hiçbir tüketici elektroniği şirketi, Apple’ın satış sonrası hizmetiyle eşleşen herhangi bir yere uzaktan erişemez. En iyi Android telefonlarının bile iPhone kullanıcılarını değiştiremeyecekleri 10 neden

Suya dayanıklılık. Suya karşı dirençle karşı karşıya kaldıklarında Apple buna oldukça geç geldiğinden ilginç bir olaydı, ancak IP67 su ve toz direnci nedeniyle bazı insanlar iPhone 7 veya 7 Plus‘a geçmeyi belirttiler.

Üstün donanım. Birçok kişi aslında görünüyor ve bunun için 650 $ ödemiş gibi hissediyor bir 650 $ + telefona sahip olma arzusunu ifade etti. Bu ilginçti, Galaxy S, Not, Moto ve OnePlus telefonları gibi telefonların son yıllarda ne kadar iyi durumda olduğunu düşünüyordu, ancak hala oldukça sık bahsedilen bir sebepti.

Süreklilik  Samsung, Windows ile daha sıkı bütünleşme sunmak için çalışıyor ve Continuity benzeri özellikleri sunan AirDroid gibi büyük üçüncü taraf uygulamaları var, ancak hiçbir şey Apple’ın çözümü kadar şık ve pürüzsüz.

Apple Watch. Android Wear, kısa süre önce biraz daha iyi durumda. Fakat hala Apple’ın watchOS platformunu eşleştirmeden önce uzun bir yol var. Buna Apple Watch’un şık ve şık bir aksesuar olduğu, buna ek olarak çoğu Android smartwatches büyük boyutlu G-Shocks benzeri dev, tıknaz gadget’lar ve Apple’ın kazanma sütununda bir başka kontrol var.

Apple’ın iPhone’u neredeyse her zaman önce uygulamalar alır ve kullanıcı deneyimi neredeyse her zaman iOS’ta üstündür. Dışarıdaki tüm iOS ürünlerini buna eklerseniz, dövüşemeyecek bir üçüncü taraf uygulama ekosisteminiz var demektir.

Android’in çok yönlü ve özelleştirilebilir olması, pek çok kullanıcı için büyük bir beraberliktir. Ancak başkaları için, bir güçlükten başka bir şey değil. Birçok kişi, Android cihazını kurmak ve kullanıcı deneyimini korumak için çok fazla zaman ve çaba harcadıklarını ve bu nedenle de iOS‘un sadeliğini tercih ettiklerini söyledi. En iyi Android telefonlarının bile iPhone kullanıcılarını değiştiremeyecekleri 10 neden

Pil ömrü. Bizimle konuşan hemen her iPhone 6 / 6s Plus ve iPhone 7 Plus sahibi, pil ömrünü iPhone’a geçiş için büyük bir neden olarak listeliyor. Apple’ın küçük iPhone’larının pil ömrü hiç de iyi değil, ancak Plus modelleri sınıfın lideridir. Şahsen, bir iPhone 6’dan iPhone 7 Plus’a geçtiğimden beri, pil ömrü hakkında endişelendiğim son zamanı hatırlamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En iyi Android telefonlarının bile iPhone kullanıcılarını değiştiremeyecekleri 10 neden için yorumda bulun

    En iyi Android telefonlarının bile iPhone kullanıcılarını değiştiremeyecekleri 10 neden için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En iyi Android telefonlarının bile iPhone kullanıcılarını değiştiremeyecekleri 10 neden için ilk yorumu yapabilirsin.