Apple kurumsal kullanım: Dikkate alınacak faktörler

Apple, iş dünyası müşterileri için büyük bir adım atıyor, bu yüzden teknoloji şefleri Apple ürünlerini işyerinde kullanma beklentilerini nasıl hissediyor?

Mac’in tasarımcıların, girişimlerin ve öğrencilerin uzman koruyucusu olduğu günler çoktan geride kaldı: Apple’ın donanımı kahvehaneden büroya ve yönetim kuruluna taşındı; işçiler, giderek Apple’ın cihazlarının kullanılabilirliği ve tasarımı sayesinde sokuldu.

Bununla birlikte, kuruluşta Microsoft halen hâkim durumda. Geleneksel olarak Windows odaklı kurumsal ortamda Apple aygıtlarını tanıtmak ve yönetmek ne kadar kolay? Dört kurumsal teknoloji şefi Apple’da farklı görüşlerini işletme içinde sunar.

  1. Apple’ın ekosisteminizin bir parçasını oluşturacağını anlayın

Scope’nun en büyük dijital yetkilisi, Apple’ın girişim için çok hazır olduğına inanıyor. Hayırseverlik, Apple Pay da dâhil olmak üzere yeni platformların ve hizmetlerin nasıl kullanılabileceğini araştırmak için teknoloji devi ile birlikte çalışıyor. Firma ile çalışma deneyiminin çok olumlu olduğunu söylüyor.

“İyi bir tempoda ilerliyorlar ve geri bildirimlerimiz doğrultusunda bizi dinliyorlar” diyor. “Hala devam etmek için uzun bir yol var ama bence bulacağınız şey çoğu kuruluşun Apple’ı dijital ekosistemin bir parçası olarak dâhil etmenin yollarını bulması.”

Microsoft birçok kurumsal yaklaşımın temelinde kalabilir ancak, BT liderlerinin Apple’ın mükemmel bir donanım ve yazılım sağladığını bilmeleri gerektiğini söylüyor. “Cihazları bir nedenden ötürü oldukça popüler – kullanımı çok kolay ve çalışanlar bu kullanışlılığın avantajından yararlanıyor” diyor. Apple kurumsal kullanım: Dikkate alınacak faktörler

“Piyasadaki diğer önemli tedarikçiler gibi, Apple da kuruluşların dijital teknolojiyi benimsemesine yardımcı oluyor, iPad’leri ve iPhone’ları ve FaceTime gibi önemli araçları kullanıyoruz. Anket, dijital ekosistemimizde zaten önemli bir unsur haline geldi.”

  1. Entegrasyon açısından çok zemin hazırlamaya hazırlanın

Mayıs 2015’te firmaya katıldı ve şirket BlackBerry cihazlarından pek çok personel için iPhone’lara geçti. Arka plandan CEO’ya şirket için çalışan herkes şirket tarafından sağlanan bir akıllı telefon aldı. Ancak firma aynı zamanda Microsoft Windows 10 aygıtlarını kullanıyor ve Office verimlilik paketinin büyük bir kullanıcısı.

İşyerinizin Apple için hazır olup olmadığını genellikle firmanızın diğer satıcılara, özellikle de Microsoft’a olan güveninden oldukça ister. “İşletmeniz önemli bir Microsoft mülküne hâlâ sahipse, o zaman iki dünyanın birbirinizle pekiyi konuşmadığını bilmelisiniz” diyor.

Akranlar IT işlevinin Microsoft ve Apple teknolojileri arasında daha güçlü bağlar oluşturmaya çalışarak çok fazla zaman harcadıklarını söylüyor. Örneğin, firma Exchange’de e-postayla çalışır ve BT ekibi, cihazların ve e-posta sunucularının senkronize edildiğinden emin olmak için çok çaba harcar. Apple kurumsal kullanım: Dikkate alınacak faktörler

“BT’nin bu işi yapması bir görev,” diyor. İyi haber şu ki Apple ve Microsoft son zamanlarda çok daha yakınlaşmaya başlamışlardı. CIO olarak iki dünyayı daha da yakınlaştıracaklarını ummak zorundasınız. Âmâ birbirinden farklı oldukları ve bunu yapmak için bir Uyumlaştırmak için çok çalışma. ” Apple kurumsal kullanım: Dikkate alınacak faktörler

  1. Son kullanıcılarınızın gereksinimlerini dinleyin

Apple’ın ana akımın bir parçası olduğunu belirtiyor: Ancak, bununla birlikte, özellikle de uygulama uyumluluğu konusunda aşılması gereken zorlukların hala olduğunu söylüyor.

“Mac’i yaptıklarına çok başarılı bir şekilde dâhil eden çok büyük işletmeler görüyorum” Ancak bazen bu deneyimler olabildiğince iyi değil, bazıları bireylerin bir Mac’te çoğunlukla Microsoft’un yığınını kullanmasıyla ilgilidir ve muhtemelen bir Windows makinesinde daha iyi çalışıyor “dedi.

Teknoloji çoğunluğunun Microsoft tabanlı olduğu geçici pozisyonlarda çalıştı ve Apple ve Microsoft işletim sistemlerinin işletmeler için tek sorun olmadığını kabul etmek gerektiğine inanıyor. Apple kurumsal kullanım: Dikkate alınacak faktörler

“Bir grup veri bilimcisine Linux’u kullanamayacaklarını söylerseniz, muhtemelen çok rahatsız olurlar” diyor.

Sonuçta, her kuruluştaki kullanıcılar belirli teknolojinin lezzetlerini tercih edecek – ve her platformun avantajları var. “Sanırım kilit nokta, tüm işletim sistemlerinin işe yaramasıdır. Önemli farklılıklar artık her bir işletim sisteminin kendine özgü güvenliği hakkında sorular değil, kullanım kolaylığıyla ilgilidir”,

“İnsanlar teknolojiyi kullanmaya çok rahat, artık aşinalık duygusu deneyiminin gerçekten büyük bir parçası.”

  1. Denenmiş ve test edilmişlerin güçlü bir ticari kullanım durumu olduğunu kabul edin.

Göz Hastanesi NHS Vakfı Güvenindeki geçici IT bölümü genel başkanı Apple kurumsal bağlamda hazır olduğunu kuşkulu olarak büyük soru işaretleri bulunduğunu söyledi. Örneğin, Apple cihazlarının mevcut organizasyonunda standart olmadığı görüşündeler.

“NHS, Microsoft’la uzun vadeli bir ilişki kurdu, bu nedenle gördüğünüz kitin çoğu Windows tabanlı” diyor. “Bu ortamdan uzaklaşmak, IT ve işletme yöneticilerinin çoğunun üstesinden gelmeyeceği bir maliyettir.” Apple kurumsal kullanım: Dikkate alınacak faktörler

Microsoft’un harika bir yığın sağladığını da belirtti. “Çalışıyor – verimlilik açısından, tenekede söylediği şeyi tam olarak yapar” diyor. Apple’ın belirli ortamlara, özellikle de kuruluş kuruluşlarına daha uygun olduğunu söylüyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple kurumsal kullanım: Dikkate alınacak faktörler için yorumda bulun

    Apple kurumsal kullanım: Dikkate alınacak faktörler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple kurumsal kullanım: Dikkate alınacak faktörler için ilk yorumu yapabilirsin.