iPhone 8 için 70M Bükülebilir OLED ekran sipariş ettiği bildirildi

Bu yıl iPhone’un 8 serisine yaklaştıkça Apple cihaza ilişkin planlarını sağlamlaştırmaya başladı. Bir rapora göre  Apple iPhone 8 kullanılmak üzere Samsung’un 70 milyon “bükülebilir” OLED ekranlar için bir sipariş verdi söyleniyor

Raporda bir tedarik zinciri kaynağı yer alıyor ve Apple’ın bu noktada 70 milyon panel sipariş ederken, Samsung yılsonuna kadar 95 milyon kadar üretim yapmayı planladığını açıklıyor. Samsung’un, alanında “en ileri” teknolojiye sahip olması nedeniyle iPhone 8 için OLED panellerinin tek tedarikçisi olduğu bildirildi.

Apple’ın, iPhone 8 için OLED panelleri tedariki konusunda zorluklar yaşadığı söyleniyor ancak başka yerlere bakma ve Samsung‘a olan bağımlılığını azaltma çabalarına rağmen Samsung’a karar vermiş görünüyor. Apple iPhone 8 için 70M Bükülebilir OLED ekran sipariş ettiği bildirildi

Bugünün raporu, yakında çıkacak olan iPhone 8’de, eğimli kenarlı 5,2 inçlik bir OLED ekranın 1000 doların üzerinde bir fiyatla satışa sunulacağını yinelemektedir.

Buna ek olarak, bu yılın her üç iPhone’unda da kablosuz şarj olma özelliğini taşıyor ancak tedarikçilerin hala aşırı ısınma sorunları ile uğraşmaya çalıştıklarını belirtiliyor.

Ayrıca rapor, üç modelin de su geçirmez olacağını iddia ederken, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus bulunan Ev düğmesini kaldıracak. 3D algılama gelince, bugünün raporu, iPhone 8’in yüz tanıma gibi yeni biyometrik teknolojilere destek vereceğini de diğer bir söylenti.

iPhone 8’in bu yıldan  sonra piyasaya çıkması bekleniyor ve bazı raporlar Eylül ayına kadar kullanılmayacağını önermektedir. Apple’ın iPhone 8’i üretmekte güçlük çektiği ve muhtemelen gecikmeli satışa çıkacağı söylentilerde mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iPhone 8 için 70M Bükülebilir OLED ekran sipariş ettiği bildirildi için yorumda bulun

    iPhone 8 için 70M Bükülebilir OLED ekran sipariş ettiği bildirildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone 8 için 70M Bükülebilir OLED ekran sipariş ettiği bildirildi için ilk yorumu yapabilirsin.