Android’te Silinmiş SMS Mesajları Geri Getirme

5 dk okuma süresi

Android’te Silinmiş SMS Mesajları Geri Getirme. Çoğu zaman, akıllı telefonları kullanma konusunda oldukça iyiyiz, ancak bazen elimiz kayar ve korkunç bir şey olur: önemli metin mesajlarını telefonunuzdan silersiniz! Bunlardan birini veya tümünü silmek bazen felaket olabilir, ancak telefonunuzdaki bu hafıza bölümünün bir uygulama güncellemesi, dosya indirilmesi veya başka bir şekilde üzerine yazılmaması koşuluyla, silinen mesajları geri getire bilirsiniz. Panik yapmayın, sakin olun, telefonunuzu kapın ve silinen metin mesajlarını Android akıllı telefonunuzdan nasıl kurtaracağınıza ilişkin makalemizi okuyun.

Android için MobiKin Doctor ile silinen SMS’leri kurtarma

Sorunu gidermek ve kayıp veya silinen kısa mesajlarınızı veya telefonunuzdaki herhangi bir şeyi almak için kullanabileceğiniz birkaç program vardır. Bugün, MobiKin tarafından sağlanan, Android için MobiKin Doctor olan hızlı ve etkili bir şekilde tüm mesajlarınızı kurtaracak en üst düzeydeki sistem denedik. Süreci ve aşağıdaki yazılım deneyimimizi kısaca özetledik ancak şirketin adım adım rehberini görmek isterseniz doğrudan siteye gidebilirsiniz.

MobiKin ile uyumlu hangi telefonlar

Programı, telefonunuza kök salmadan kullanabilirsiniz, buna rağmen MobiKin, içeriğinizin tüm içeriğini alabileceğinizi garanti eder. Telefonunuzu nasıl kökleştirebileceğinizi öğrenmek için burada MobiKin yöntemini takip edebilirsiniz. Lütfen köklendirme hakkındaki eksiksiz kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun.

Metin mesajı kurtarma programının bir diğer önemli özelliği uyumluluğudur ve Android için MobiKin Doctor, 2.000’den fazla Android cihaz modelini desteklemektedir. Bu yenilikçi program HTC, Samsung, Motorola, LG, Sony, Asus ve diğer pek çok markayla kullanılabilir. Telefonunuzun uyumlu olduğundan emin olmak için desteklenen Android cihazlarının listesini kontrol edin ( Teknik Özellikler sekmesi altında ). Liste kapsamlı, bu nedenle şansınız akıllı telefonunuzun uyumlu olması. codeturkiye ofisinde bir Galaxy S6 kullandık ve sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalıştı.

Android için MobiKin Doctor ile kullanıcı deneyimi

Programı Windows PC’ye kurduktan ve cihazı bağladıktan sonra, birkaç saniye içinde MobiKin’in telefonuma erişmesine izin verilmesi istendi. Metin mesajlarımın MobiKin ana ekranında önizlemesi yalnızca 17 saniye sürdü ve nihayet verileri kurtarma ve bunları PC’ye yedekleme anında gerçekleşti. Aşağıdaki ekran, yazılımın nasıl çalıştığını göstermektedir.

  1. Adım:Telefonunuzu taktığınızda, bu ekran otomatik olarak başlayacaktır. Cihazınızı algılar, bağlar ve işlem ne zaman hazır olduğunu size bildirir. Başlangıç ​​ekranından MobiKin’in Android SD Kart Kurtarma ve Süper Araç Seti olarak kullanılabileceğini de görebilirsiniz.

Adım 2: Bir kez bağlandığında, model, sistem sürümü vb. Gibi telefonunuzun verilerini görüntüler ve almak istediğiniz veri türlerini seçmenize izin verir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, kişileri, fotoğrafları, mesajları, arama günlüklerini, fotoğrafları, videoları, ses ve belgeleri alabilirsiniz. Bir sonraki adıma geçmek için İleri’yi seçin.

  1. Adım: Ardından, verileriniz birkaç dakika içinde alınacak ve aşağıda gösterilen ekran görüntüsünde olduğu gibi çeşitli veri tiplerine bölünecektir. Filtrelemeniz daha kolay olan bir ton mesajınız olması durumunda, yalnızca silinen öğeleri görüntülemeyi seçebilirsiniz. Her bir mesajı veya veri dosyasını seçin veya hepsini seçmek için üst çubuktaki onay kutusunu işaretleyin. Sonra, kaybolan veya silinen verileri almak için Kurtar’ı seçin.
  2. Adım:Verileriniz düzeldiğinde, doğrudan PC’nize kaydetmeniz istenecektir. Bunu yapmak istediğiniz yerde bir klasör seçmeniz gerekir.

Android için MobiKin Doctor, kayıp veya silinen metin mesajlarınızın tümünü geri almak için bir Windows veya Mac bilgisayarının bağlantılarını tıklayarak bilgisayarınıza indirilebilir ve yüklenebilir.

Tekrar metin mesajlarını kaybetmemeye dikkat edin

Belki dersinizi öğrendin, belki de bilmiyorsun. Mesajlarınızı kaybetme korkusunu önlemek istiyorsanız, yapılacak en iyi şey kısa mesajlarınızı düzenli olarak yedeklemektir. İyi haber, bunu yapmak sadece beş dakika sürer.

SMS Yedekleme ve Geri Yükleme adlı ücretsiz bir uygulama kullanıyorum. Bu basit, hoş görünüyor ve mükemmel çalışıyor: bu tür işlemler için tek ihtiyacınız olan şey. Saldırı için aşağıdaki ekran görüntülerini kontrol edin.

SMS Yedekleme ve Geri Yükleme

  1. SMS Yedekleme ve Geri Yüklemeyi indirip yükledikten sonra, uygulamayı açın ve Bir Yedekleme Ayarla ‘yadokunun.
  2. Ardından, ister Mesajlar veya Telefon çağrısı olsun isterse de her ikisini de tam olarak ne yapmak istediğinizi seçin ve yedeklemenizi nereye göndermek istediğinizi seçin: Google Drive, Dropbox veya telefon. Ardından İleri’ye basın.
  3. Görüntülenen listeden seçiminizi yapın ve ardından dokunun  Tamam.
  4. Google Drive’a erişmek için Google hesabınızda oturum açmanız gerekir. Bu hızlı bir kurulum gerektirir. Ayrıca, SMS Yedekleme ve Geri Yükleme uygulamasını, Test işlevi ile birlikte çalışıp çalışmadığını görmek için test edebilirsiniz. Ayrıca yedeklemelerin silinmesini belli bir süre sonra seçme izniniz vardır.
  5. Google Drive hesabını kurduktan sonra yedekleme ne zaman yapılacağını sadece WiFi’de veya şarj olurken de seçebilirsiniz.
  6. Uygulama, günlüklerin, haftalık veya saatlik olarak yedeklemelerin ne zaman yapılması gerektiğine karar vermenize izin verir. Gelişmiş ayarlarda, zamanlamanın yedeklerini ayarlayabilir ve bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz. Uygulamayı beğeninize göre yapılandırdıktan sonra, SMS veya telefon görüşmelerini yedeklemek için şimdi yedekle seçeneğini belirleyin.

Mesajınızı yanlışlıkla mı sildiniz mi? Mesajlarını geri getirmeyi başardın mı? Yorumlarınızdaki ipuçlarınızı ve deneyimlerinizi paylaşın.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x