Android Projektöre Kablosuz Olarak Bağlama

Android Projektöre Kablosuz Olarak Bağlama Projektörler uzun zamandır iş dünyasında gerekli bir cihaz olmuştur. Bunları PowerPoint ile sunum yapmak, belgeleri daha büyük grup görüntüleme için görüntülemek ve film izlemek için kullanıyoruz. Genellikle, bilgisayarı projektöre bir kabloyla bağlamayı düşünüyoruz, ancak bu artık böyle değil. Artık telefonunuzu bu projektöre kablosuz bağlantı üzerinden bağlayabilir ve içeriğinizi bilgisayara bağlı olmadan görüntüleyebilirsiniz.

Android cihazınızı bir projektöre bağlamak için genellikle üç şey gerekir: Bulunduğunuz yerdeki Wi-Fi erişimine, bir adaptör veya dizüstü bilgisayar gibi ikinci bir donanıma ve bir uygulamaya erişin.

İçeriğinizi daha büyük bir ekrana yansıtmak ancak bir dizüstü bilgisayara bağlanmak istemiyorsanız, işte birkaç seçenek.

1. Chromecast

Telefonunuzun ekranını bir projektöre göndermenin en kolay yollarından biri. Chromecast ve Android her iki Google ürünüdür ve bu nedenle kolayca uyumludur.

Projektörden Chromecast'e Telefon

Bu yöntemi kullanmak için, 150 TL bir Chromecast adaptörüne ihtiyacınız var. Adaptör, elektroniği taşıyan herhangi bir satıcıda bulunmaktadır.

1. Projektörünüzü açın.

2. Chromecast’i projektördeki HDMI bağlantı noktasına takın.

3. Güç kablosunu projektörün USB portuna takın.

4. Google Ana Sayfa uygulamasını indirin ve Chromecast’i telefonunuza bağlayın.

5. Kullandığınız programdaki yayınla düğmesine basarak Android telefonunuzu Chromecast üzerinden görüntüleyin.

2. Miracast

Miracast, Chromecast’in işlevine benzer bir medya akış aygıtıdır. Daha rahat görüntüleme için, medyayı telefonunuzdan başka bir daha büyük ekrana göndermenize olanak sağlar.

Bunun çalışması için, hem projektörünüzün hem de telefonunuzun Miracast’ı desteklemesi gerekir. Sadece telefonunuz bağlantıyı destekliyorsa, bir Miracast alıcısı satın almanız gerekir . Farklı üreticiler bu alıcıları 40 $ civarında bir yere satıyorlar.

Projektör Sunumuna Telefon

Adaptörü kullanarak bir Miracast bağlantısı kurmak için:

1. Projektörü açın.

2. Miracast adaptörünü projektördeki HDMI portuna ve güç kablosunu projektörün USB portuna takın.

3. Kullandığınız programdaki cast düğmesine dokunarak Android telefonunuzu Miracast’a bağlayın.

3. Üretici Ekipman

Projektör, üretici tarafından yerleşik olarak telefonunuza bağlanarak “Akıllı projektör” haline gelebilir.

Projektörünüzün bu özelliğe sahip olup olmadığını belirlemek için projektörün model numarasını çevrimiçi olarak arayın. Varsa, telefonunuzu projektöre bağlamak için belirli yönleri bulabilmelisiniz.

4. ApowerMirror

ApowerMirror gibi bir uygulamayı kullanmak teknik olarak kablosuz değildir. Ben “Yarı-kablosuz” derdim.

Yarı kablosuz diyorum çünkü projektör ve dizüstü bilgisayarınız VGA veya HDMI gibi bir kabloyla bağlanıyor, ancak sunumu kontrol etmek için bilgisayarı kullanmaya bağlı değilsiniz. Hala telefonunuzla hareket ediyor olabilirsiniz.

Bu ekran yansıtma uygulaması, tam ekran görünümü, ekran etkinliğinizin kaydedilmesi, ekran görüntüsü alınması ve beyaz tahta gibi ekranda çizim veya yazma yeteneği gibi bazı kullanışlı özelliklere sahiptir. Ayrıca yakın zamanda bir PowerPoint uzaktan kumandası geliştirdiler.

Android ekranınızı büyük ekrana göndermek için ApowerMirror’ı nasıl kullanacağınız.

1. Bilgisayarı projektöre kablolu bir bağlantı kullanarak bağlayarak projektörünüzü kurun.

2. ApowerMirror uygulamasını masaüstünüze yükleyin. İndir’i tıklattığınızda, dosya doğrudan başka bir sayfa gösterilmeden indirilir.

3. Uygulamayı Google Play Store’dan Android’inize indirin.

Projektörden Google Play Store'a

4. Bilgisayarınızı ve telefonunuzu aynı Wi-Fi’ye bağlayın.

5. Uygulamayı PC’nizde ve telefonunuzda başlatın.

6. Bilgisayar ekranını telefonunuza yansıtdığınızda, bilgisayarınızı mobil cihazınızdan kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzda böyle görünecek.

Projektör Pc Ayna Telefon

Bu programı kullanmak için ücretsiz bir hesabınızın olması gerekir. Kullanışlı buluyorsanız ve daha fazla özellik istiyorsanız, yükseltme yapılabilir.

Android telefonunuzu ve projektörünüzü kablosuz olarak bağlamak ve içeriğinizi büyük bir ekranda sunmayı kolaylaştırmak için yukarıda listelenen yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. cep telefonu projeksiyon bağlantısı Android Projektöre Kablosuz Olarak Bağlama için yorumda bulun

    Android Projektöre Kablosuz Olarak Bağlama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android Projektöre Kablosuz Olarak Bağlama için ilk yorumu yapabilirsin.