Android Alarm Nasıl İptal Edilir

4 dk okuma süresi

Android’in sunduğu tüm inanılmaz özelliklerden, çalar saat uygulaması gerçek bir cankurtaran. Diğer akıllı telefon uygulamaları kadar süslü olmasa da, Android alarm özelliği toplumun doğal olmayan gürültülü geleneksel çalar saati ortadan kaldırmasına yardımcı oldu.

Android Alarm Nasıl İptal Edilir

Android Alarm Özelliği nedir?

Akıllı telefonların çok işlevli olmasıyla birlikte Android alarm özelliği geldi. Klasik alarm saatinden farklı olarak, Android alarmı kullanıcılara birden fazla alarm ayarlama, alarmın süresini ayarlama, ses seviyesini değiştirme ve hatta en sevdikleri şarkıyı sabah uyanacak şekilde ayarlama olanağı sağladı.

Bu özellikler yüzeyde oldukça çekici görünse de, dokunmatik tabanlı çalar saatin epeyce soruna neden olduğu bilinmektedir. Bilinmeyen arayüz, kullanıcıların mevcut alarm saatlerini silememesine veya değiştirememesine neden oldu. Dahası, eski okul çalar saatin aksine, kimse onu basitçe vurup çalmayı durdurmaya zorlayamaz. Alarmı sonlandırmak için ekran belirli bir yöne, ertelemek için başka bir yöne kaydırılmalıdır. Tüm bu teknik özellikler, meslekten olmayan kullanıcının çalar saati kullanmasını zorlaştırdı. Bu, dertlerinize benziyorsa, okumaya devam edin.

Android’de Alarmlar Nasıl İptal Edilir

Android Alarmınızı iptal etmek oldukça basit bir işlemdir. Adımlar, farklı çalar saat uygulamaları için biraz farklılık gösterebilir, ancak genel prosedür aşağı yukarı aynı kalır:

1. Android cihazınızda ‘ Saat ‘ uygulamasını bulun ve açın.

2. Cihazınıza kaydedilmiş tüm alarmları ortaya çıkarmak için alt kısımda ‘ Alarm’a dokunun.

3. Kaldırmak istediğiniz Alarmı bulun ve aşağı açılır oka dokunun.

4. Bu, söz konusu alarmla ilişkili seçenekleri ortaya çıkaracaktır. Alarmı iptal etmek için alt kısımda Sil’e dokunun.

Android’de Alarmlar Nasıl Ayarlanır

“Nasıl kurarım, iptal ederim, silerim ve alarm veririm” birçok kullanıcı tarafından sorulan bir sorudur. Artık bir alarmı silmeyi başardığınıza göre, yeni bir tane ayarlamak isteyebilirsiniz. Android cihazınızda alarmı nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır .

1. Bir kez daha Saat uygulamasını açın ve Alarmlar bölümüne gidin.

2. Alarmlar listesinin altında, yeni bir alarm eklemek için artı düğmesine dokunun.

3. Kurmak istediğiniz saati ayarlayın.

4. İşlemi tamamlamak için ‘ Tamam’a dokunun.

5. Alternatif olarak, mevcut bir Alarmı değiştirebilirsiniz. Bu şekilde, yeni bir Alarmı silmeniz veya oluşturmanız ve önceden ayarlanmış bir Alarmın saatini değiştirmeniz gerekmez.

6. Alarmlar listesinden, saati gösteren alana dokunun 

7. Görünen saatte, mevcut çalar saati geçersiz kılarak yeni bir saat ayarlayın.

8. Tebrikler Android cihazınızda başarıyla yeni bir alarm kurdunuz.

Alarmı Geçici Olarak Kapatma

Alarmı geçici olarak kapatmak isteyebileceğiniz durumlar olabilir. Bir hafta sonu kaçamağı veya önemli bir toplantı olabilir, işte alarmınızı kısa bir süre için şu şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

1. Saat uygulamasında, Alarm bölümüne dokunun.

2. Görünen Alarmlar listesinden, geçici olarak devre dışı bırakmak istediğiniz alarmın önündeki geçiş anahtarına dokunun.

3. Bu, siz manuel olarak tekrar kapatana kadar alarmı kapatacaktır.

Çalan Alarm Nasıl Ertelenir veya Kapatılır

Birçok kullanıcı için, çalan bir çalar saatin kapatılamaması bazı ciddi sorunlara neden olmuştur. Kullanıcılar, alarmları dakikalarca çalmaya devam ettiği için takılıp kalıyor. Farklı çalar saat uygulamaları bir alarmı ertelemek ve kapatmak için farklı yöntemlere sahipken, stok Android saatinde alarmı kapatmak için sağa kaydırmanız ve ertelemek için sola kaydırmanız gerekir.

Alarmınız İçin Bir Program Nasıl Oluşturulur

Android alarmının en iyi özelliklerinden biri, bunun için bir program oluşturabilmenizdir. Bu, birkaç gün çalmasını ve diğerlerinde sessiz kalmasını ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

1. Android cihazınızdaki saat uygulamasında Alarm bölümünü açın.

2. Bir program oluşturmak istediğiniz Alarm üzerindeki küçük aşağı açılır oka dokunun.

3. Açıklanan seçeneklerde haftanın yedi gününün ilk alfabesini içeren yedi küçük daire olacaktır.

4. Alarmın çalmasını istediğiniz günleri seçin ve sessiz kalmasını istediğiniz günlerin seçimini kaldırın.

Android alarmı, arayüz tarafından aldatılmayan kullanıcılar için mükemmel bir özellik olmuştur. Bununla birlikte, teknolojik uzmanlığın eksikliğine rağmen, yukarıda belirtilen adımlar kesinlikle tüm kullanıcıların Android alarm saatinde ustalaşmasına yardımcı olacaktır. 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x