Whatsapp Belirli Bir Mesaj Nasıl Bulunur?

3 dk okuma süresi

Whatsapp Belirli Bir Mesaj Nasıl Bulunur? WhatsApp’ı çok kullanırsanız, belirli bir mesaj mesaj denizinde hızla kaybolabilir. Bir mesajı basitçe kaydırarak bulmak sonsuza kadar sürebilir, özellikle mesajı gönderdiğiniz veya aldığınız tarihi hatırlayamıyorsanız. İyi haber şu ki, WhatsApp’ın ne kadar zaman önce gönderildiğine veya alındığına bakılmaksızın herhangi bir mesajı arayabileceğiniz iki yol var.

Mesajın ne zaman gönderildiğini veya alındığını hatırlamaya gerek yok, ancak mesajın en az birkaç kelimesini hatırlamanız gerekecek. Konuşmaların anahtar kelimelerini hatırlamaya çalışarak mesajınızı bulmanız yeterli olacaktır.

WhatsApp’ta Herhangi Bir Mesaj Nasıl Bulunur?

WhatsApp, ihtiyacınız olan mesajın hangi sohbette olduğunu hatırlayıp hatırlamamanızı sağlar. Mesajın hangi sohbeti olduğunu hatırlayamıyorsanız, WhatsApp’ı açar açmaz üstteki arama seçeneğine dokunun. Sohbette hatırladığınız kelimeleri yazmaya başlayın, WhatsApp size bulabileceklerinizi gösterecektir.

Doğru mesajı bulduğunuzu düşündüğünüzde, sohbete dokunun. WhatsApp bu kişiyi açar ve mesajınızı yeniden okuyabilirsiniz. Bu kişiyi açtığınızda, arama çubuğuna yazdığınız sözcükler, kolay bir şekilde bulunabilmesi için vurgulanacaktır. Bir hata yaptıysanız ve aradığınız konuşma bu değilse, işlemi tekrarlamanız gerekir.

Sohbeti Hatırladığında

Hangi mesajı aradığınızı bildiğinizde, adımlar biraz farklı olacaktır. Bu durumda, WhatsApp sohbetini açın ve sağ üstteki üç noktaya dokunun. Seçenekleri içeren pencere göründüğünde, arama seçeneğine dokunun.

Arama seçeneğine dokunduktan sonra , bir şeyler yazmanız için hazır olan arama çubuğu üstte görünecektir. Mesajdan hatırladığınız kelimeleri yazın ve arama simgesine dokunun. WhatsApp, tüm uyumlu mesajları vurgulayacaktır. Bir grupta bir mesaj arıyorsanız aynı kurallar geçerlidir. Mesajlarınızı bulmak için öğrenmeniz gereken daha az adım olduğundan bu iyi bir haber.

Silinmiş WhatsApp Mesajları Nasıl Görülür?

Ya görmek istediğiniz mesaj kontağınız tarafından silinmişse? En azından sonraki mesajlar için tüm umutlar kaybolmaz. Silinen içeriği kurtarmanıza yardımcı olabilecek bir uygulama WAMR’dır. Uygulama, kendi kendinize sildiğiniz mesajları veya medya içeriğini kurtarmanıza bile yardımcı olabilir. Kim daha sonra pişman olmak için bir şeyi silmemiştir, değil mi?

Uygulamayla ilgili hoşunuza gidecek bir şey de, onu kuran kişinin bilmesine izin vermeden belirli durumu görmenize izin vermesidir. Her bir durumu bulamayabilirsiniz, ancak size epeyce bir şey gösterecektir.

Uygulamada bilmeniz gereken bazı sınırlamalar vardır. Örneğin, bir sohbeti susturduysanız ve bu sohbetteki bir mesaj silindiyse, uygulamanın onu kurtaramayacağı belirtilir. Ayrıca, pil optimizasyonu uygulamaları, uygulamanın silinen mesajları kaydetmesini de engelleyecektir. Bu nedenle, uygulamayı herhangi bir pil optimizasyon servisinden kaldırmanız önerilir.

Mesaj aramak için her zaman bir neden vardır. Belki birisi size adresini verdi ya da tekrar okumak istediğiniz güzel bir şey yazdı. Nedeni ne olursa olsun o mesajı bulmak, bu mesajları aramanın iki yolu var. Aradığınız mesajı buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x