AirPods Işıkları Ne Anlama Geliyor?

2 dk okuma süresi

AirPods Işıkları Ne Anlama Geliyor? Bir çift AirPods veya AirPods Pro’nuz var ve ışıkların ne anlama geldiğini merak ediyorsunuz? Apple’ın son derece başarılı, gerçekten kablosuz kulaklıklarına aşina değilseniz, şarj kutusundaki ışıkların ne gösterdiğinin farkında olmayabilirsiniz. Ancak endişelenmenize gerek yok, AirPods ışıklarının ne anlama geldiğini ve neden beyaz, sarı ve yeşil renkli ışıkları görebildiğinizi açıklayacağız ve bazen de yanıp sönüyorlar.

Hem AirPods hem de AirPods Pro, kulaklıkları kabaca dört kez şarj edebilen ve 24 saate kadar birleşik pil ömrü sağlayan minimalist bir taşıma çantasında gelir. AirPods kasasındaki LED ışık, kullandığınız AirPod’ların durumunu belirtmeye yardımcı olan üç farklı ışık görüntüler.

Bu yazıda, kasadaki LED Amber, Yeşil veya Beyaz renklerde yandığında AirPods ve AirPods Pro’daki tüm olası göstergelere bir göz atacağız.

AirPods Durum Işıkları Neleri Gösterir?

AirPod’ların kutuda olup olmamasına veya kapağın açık / kapalı olmasına bağlı olarak, kasadaki LED ışıkları çeşitli şeyleri gösterebilir. Yani, daha fazla uzatmadan, aşağıdaki göstergelere bir göz atalım.

  • Yanıp sönen beyaz ışık: Bu, AirPods veya AirPods Pro şarj kutusunun arkasındaki eşleştirme düğmesine bastıktan hemen sonra gerçekleşir. AirPod’larınızın eşleştirme moduna girdiğini ve yeni bir cihazla Bluetooth bağlantısını başlatmaya hazır olduğunu gösterir.
  • AirPod’lar söz konusu olduğunda yeşil ışık: AirPod’larınızı şarj kutusuna yerleştirdiyseniz ve LED yeşil ışık gösteriyorsa, bu hem AirPod’larınız hem de şarj kasanızın dolu olduğu anlamına gelir.
  • Kasa boşken yeşil ışık:  AirPod’larınızı takmadıysanız ve hala yeşil LED ışığının yandığını görüyorsanız, şarj kasanız dolu demektir ve ek şarj gerektirmez.
  • AirPod’lar takıldığında sarı ışık: AirPod’larınızı taktığınız  anda kasadaki LED ışığı yeşilden sarıya dönüyorsa, AirPod’larınızın pilinin dolu olmadığını ve kasanın şarj etmeye başladığını gösterir.
  • Kasa boşken sarı ışık: Bu, şarj çantanızın tam dolu olmadığını ve şarj edilmesi gerektiğini gösterir.
  • Güç kaynağına bağlandığında sarı ışık: Bu AirPods kasanızın aktif olarak şarj edildiğini gösterir.
  • Güç kaynağına bağlandığında yeşil ışık:  Bu, AirPods kasanızın tamamen şarj olduğu ve güç kaynağından çıkarabileceğiniz anlamına gelir.
  • Yanıp sönen sarı ışık:  Durumunuzda bu durum ışığına rastlayacak şanssız insanlardan biriyseniz, korkmayın. Bu sadece bir eşleştirme hatasıyla karşılaştığınız anlamına gelir ve AirPod’larınızı arkadaki eşleştirme düğmesini basılı tutarak ve eşleştirme işlemini yeniden yapmanız gerekir.

AirPods veya AirPods Pro şarj çantanızdaki LED göstergeleri hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x