Bizi Diğer Teknoloji Sitelerinden Ayıran Özellik Ne

Code Türkiye, teknoloji alanında açılmış, geniş çaplı ve son derece eğitici bir sitedir. Teknoloji çağında yaşadığımız şu dönemde, pek çoğumuz internetle haşır neşir oluyorken aslında elimizin altındaki bu teknoloji harikasını çok da bilinçli kullanamamaktayız. Bu yüzden bizi güncel gelişmelerden haberdar edecek, bilgilenmemizi sağlayacak, hatta bilimsel yazılarla bir eğitecek bir kaynağa ihtiyacımız var. İşte bu kaynağa yine internet üzerinden ulaşabileceğimiz bir adres codeturkiye.com.

Öncelikli olarak site çok kapsamlı hazırlanmıştır. Bilişim, donanım, yazılım, otomobil, bilim ve teknoloji gibi başlıklar altında onlarca makale bulabilmek mümkündür. Ancak bununla da kalınmamış olup, internet üzerinde oynanan oyun siteleri ve fotoğrafçılık gibi alanlarda da çalışmalar mevcuttur. Kısacası onlarca başlık ve onlara bağlı onlarca alt başlık karşınıza çıkmaktadır ve her bir başlıkla alakalı tatmin edici kalitede bilimsel makaleler mevcuttur. Üstelik makaleler sadece teknik bilgilerle ve ağır bilimsel detaylarla dolu değildir. Örneğin; fotoğrafçılığa meraklı biri olarak ben fark ettim ki, profesyonel bir makinenin donanımında neler olduğundan, o donanımı nasıl doğru kullanacağıma kadar her konuda bilgilenmiş bulunmaktayım. Malum, elinizde harika bir makine olması yetmez, o harika makine ile harikalar yaratabilmeniz için nereye nasıl tutacağınızı, hangi ayarla nereyi ön plana çıkaracağınızı da bilmeniz gerekmektedir.

codeturkiye.com’ un bir diğer özelliği de güncel bir site olmasıdır. Yani son teknoloji ürünler hakkında araştırma yapmak ve güvenilir bilgiler almak istiyorsanız son derece ideal bir site. Ayrıca dikkat çekici bir diğer nokta da şudur ki; en çok görülen, en çok beğenilen yani üstünde en çok durulan konularla bir top 10 listesi hazırlanmış ve eski yeni bütün konuların bu başlık altında güncel kalması sağlanmış. Böylece sitede aradığınız konu ya da bilgi almak istediğiniz ürün eski tarihe aitse bile güncel seçenekler arasında bulabilir ya da yaptığınız yorum ya da beğeniyle konunun güncelleşmesini siz de sağlayabilirsiniz.

Bizi Diğer Teknoloji Sitelerinden Ayıran Özellik Ne?

Bu sorunun cevabı aslında yukarıdaki paragraflarda detaylı olarak mevcuttur. Ancak daha önemli bir noktadan bahsetmek gerekiyor. Bu site aslında bilimsel bir teknoloji sitesi. Bunun anlamı da sitenin aslında kapsamlı araştırmalara uygun olmasıdır. Hem teknolojinin hem de bilimin bir arada bulunması, bu siteyi farklı kılan asıl noktadır. Çünkü teknoloji dünyası aslında herkesin anlayamayacağı kadar karışıkken ve bilim dünyası herkesin kaldıramayacağı kadar ağırken, bu site, mümkün olduğunca sade bir dille ama tatmin edecek kadar bilimsel cümlelerle, pek çok konuda geniş bir makale yelpazesi oluşturmuş ve tüm bu niteliklerin sentezi altında insanlarda merak uyandırıp o merakı makul ölçüde tatmin edebileceğini düşündüğüm bir sitedir. Bu yüzden anlamadığını iddia eden ve konudan uzak olan her kesim, bu site ile tanıştığı taktirde merakının da bilgisinin de artacağı tartışılmaz bir gerçektir.

Amacımız Ne-Neler Yapıyoruz?
Kullanım Şartları
Gizlilik Politikası
Reklam ücretleri
x